Przejdź do stopki

Gmina Łabowa podpisała umowę z Województwem Małopolskim na realizację w 2020 roku małopolskiego projektu pn. „Odkrywam Małopolskę”

Treść

Gmina Łabowa podpisała umowę z Województwem Małopolskim na realizację w 2020 roku małopolskiego projektu pn. „Odkrywam Małopolskę”. 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Celem projektu "Odkrywam Małopolskę" jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych
z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych. Projekt stanowi element wsparcia odbudowy rynku turystyki szkolnej poprzez stymulację popytu na turystykę zorganizowaną dla dzieci   i młodzieży.
Projekt polega na zorganizowaniu w 2020 r. wyjazdowych wycieczek przedmiotowych i krajoznawczo - turystycznych (od 1 do 5 dni) dla uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski.
Gmina Łabowa w miesiącu lipcu 2020 roku złożyła wniosek do programu „Odkrywam Małopolskę” realizowanego przez Urząd Marszałkowski woj. Małopolskiego.
Rozstrzygniecie naboru „Odkrywam Małopolskę” przyniosło bardzo dobre informacje dla naszych szkół. Otrzymaliśmy dofinansowanie Województwa Małopolskiego w kwocie
40 000 zł na organizację wycieczek szkolnych dla uczniów z terenu naszej gminy. Dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych w Łabowej, Nowej Wsi, Czaczowie oraz Maciejowej zostanie zorganizowanych łącznie dziesięć wycieczek, w tym m.in. do Zakopanego, Wieliczki, Ojcowa czy Zalipia.