Przejdź do stopki

Wnioski na zakup węgla na 2023 rok oraz procedura zakupu węgla

Wnioski na zakup węgla na 2023 rok oraz procedura zakupu węgla

Treść

Od 9 stycznia Gmina Łabowa rozpoczyna przyjmowanie wniosków od mieszkańców na zakup węgla w ramach zakupu preferencyjnego na okres od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023r. Wnioski o zakup muszą złożyć wszystkie osoby uprawnione, które chcą dokonać zakupu węgla w tym okresie.

Węgiel w preferencyjnej cenie 1850 zł brutto za tonę będą mogły kupić osoby z gospodarstwa domowego uprawnione do dodatku węglowego (osoby, które otrzymały dodatek węglowy lub te, które spełniają przesłanki do jego otrzymania).

Gospodarstwo domowe może zakupić łącznie trzy tony węgla w sezonie grzewczym 2022-2023. Osoby, które złożyły wnioski o zakup węgla w 2022 roku mogą złożyć wniosek na zakup pozostałej ilości, tak aby łączna suma nie przekroczyła trzech ton na cały sezon grzewczy 2022-2023. Z kolei osoby, które nie nabyły węgla w ubiegłym roku, są uprawnione w 2023 r. do zakupu niewykorzystanej ilości, czyli maksymalnie trzech ton.

PROCEDURA ZAKUPU WĘGLA:

  1. WNIOSEK

Wnioski o zakup preferencyjny węgla można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łabowej do 9 lutego br.

2. ROZPATRZENIE WNIOSKU
Wnioski będą rozpatrywane w kolejności złożenia. Urzędnik informuje telefonicznie o możliwości dokonania wpłaty za węgiel, gdy asortyment jest dostępny na składzie węglowym.

3. WPŁATA
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku należy dokonać wpłaty należności w wysokości 1850 za tonę węgla lub 2775 zł za 1,5 tony. Wpłaty należy dokonać gotówką w kasie Urzędu Gminy Łabowa.

4. ODBIÓR WĘGLA
Węgiel odbiera się  na składzie opału: Grzegorz Kulpa ul. Krynicka 233, Nawojowa za okazaniem dowodu wpłaty otrzymanego w kasie Urzędu Giny. Węgiel można odebrać osobiście własnym transportem lub skorzystać z usługi transportowej oferowanej przez skład.

Pliki