Przejdź do stopki

Wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie są przyjmowane do 12 grudnia do godziny 17:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w pokoju nr 6.

Tydzień Miłosierdzia

Tydzień Miłosierdzia

Treść

Tydzień Miłosierdzia jest czasem, który wzywa do refleksji i bardziej uważnego rozejrzenia się wokół, by lepiej dostrzec tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Jest czasem budzenia „wyobraźni miłosierdzia”, o która apelował Jan Paweł II, po konsekracji świata Bożemu Miłosierdziu. Inspiracją dla ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz.299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia Mojego.”
 
W tym roku apel ten nabiera wyjątkowego znaczenia ze względu na panującą na Ukrainie wojnę. Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej im. Świętego Franciszka z Asyżu w Łabowej zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie modlitewne 24 kwietnia 2022 roku, tj. w Niedziele Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. Po nim odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta.
                                                                      
Serdecznie zapraszamy
Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z Opiekunami

Zdjęcia