Gmina Łabowa podpisała porozumienie w sprawie Programu Czyste Powietrze.

Gmina Łabowa zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w sprawie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze.
Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby podpisała porozumienie z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierzem Koprowskim. Na mocy porozumienia, gmina zobowiązuje się do udzielania pomocy przy wypełnianiu wniosków właścicielom domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić przestarzałe ogrzewanie na nowe, docieplić budynek, czy dokonać wymiany okien i drzwi zewnętrznych.

- Do końca roku będziemy mieli przeszkolonych pracowników, którzy będą pomagać wypełniać wnioski. Zainteresowanie programem jest duże, jednak dla wielu mieszkańców problem stanowi dojazd do Nowego Sącza lub Krakowa. Będziemy teraz informować mieszkańców, że mogą wypełnić i złożyć wnioski w naszym urzędzie - zapowiada Wójt Gminy Łabowa Marta Słaby
Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, która ruszyła 15 maja 2020 r, znacząco upraszcza procedurę ubiegania się o dofinansowanie wymiany przestarzałych kotłów czy ocieplenia domów.  Termin rozpatrywania wniosku o dofinansowanie został skrócony z 90 do 30 dni,  wprowadzona została możliwość rozpoczęcia inwestycji nawet na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie oraz zmniejszyła się liczba potrzebnych zaświadczeń (zastąpiono je oświadczeniami wnioskodawcy). Więcej o zmianach w Programie można przeczytać tutaj.
Tagi