Przejdź do stopki

Wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie są przyjmowane do 12 grudnia do godziny 17:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w pokoju nr 6.

„OGRODY PRZYJAZNE NATURZE”- warsztaty w Łabowej 7 SIERPNIA 2021

„OGRODY PRZYJAZNE NATURZE”- warsztaty w Łabowej 7 SIERPNIA 2021

Treść

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego zaprasza na warsztaty pn. „Ogrody przyjazne naturze”, które odbędą się 7 sierpnia br. w Łabowej.
Podczas spotkania przekazane będą informacje o przyjaznych dzikiej przyrodzie rozwiązaniach w ogrodach. W trakcie warsztatów każdy będzie mógł wykonać własną budkę dla ptaków oraz samodzielnie wypełnić naturalnym materiałem przyrodniczym domek dla pszczół samotnic. Ponadto każdy chętny otrzyma do samodzielnego wysiewu zestawy nasion, takich gatunków roślin, które najczęściej odwiedzane  są  przez dzikie gatunki zapylaczy.
Ogrody przyjazne naturze, to projekt, który podpowie nam w jaki sposób zaprosić przyrodę do swojego ogrodu i co zrobić, by był on przyjazny dla zapylaczy, płazów, ptaków, jeży i nietoperzy.
Ogłoszony został również konkurs na najbardziej przyjazny przyrodzie ogród!
Informacje o nim można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego i profilu na Facebook’u.
Czekamy na Państwa pod „parkowym” namiotem w sobotę  7 sierpnia od godz. 9.00 - 15.00 w pobliżu apteki.